Nasza twórczość

Anna Maria Modrzejewska  należy do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach.
Jest absolwentką  Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi – kierunek  Malarstwo i Rysunek na Wydziale Grafiki i Malarstwa  pod nadzorem prof. Witolda Kalińskiego i mgr  Katarzyny Miller  oraz prof. nadzwyczajnego  Andrzeja Grendy i mgr Gabrieli Cichowskiej.
Jest także absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej na Wydziale Matematyczno – Przyrodniczym w Kielcach: kierunek biologia , a także  absolwentką Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa  w Gdańsku.
W  latach 80- dziesiątych  pracowała m.in. jako nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej w Skorzeszycach. Będąc zafascynowana malarstwem, chciała przenieść swą pasję w kierunku młodych ludzi.  Pracowała tam jako nauczyciel biologii i chemii. Plastyka była jej dodatkowym, ale jakże fascynującym zajęciem z młodzieżą.
Artystka posługuje się głównie pędzlem, szpachlą,  farbami olejnymi , akrylowymi i akwarelami,  choć zdarza się jej także używać innych technik, nie tylko malarskich ( pastele, węgiel, kreda, ołówek ).
Pasjonuje ją malarstwo olejne: martwa natura, pejzaż, architektura, zabytki, studio postaci oraz portrety.
Jednak Annę Marię Modrzejewską w sztuce malarskiej pociąga najbardziej  jej własny,  indywidualny styl. Wydobywa  z otoczenia swoją innowacyjną wizję malarstwa. Celem w tworzeniu jest ożywianie martwej natury.
Przykładowe tytuły obrazów: Jazz, Jesienny koncert, Ziemia matką stworzenia.
Twórczość artystyczną prezentowała na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. na kilku wystawach w  Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi,  w Galerii Art – Styl w Domu Kultury „Zameczek” w  Kielcach, w Klubie „ Miniatura” w Kielcach,  w Klubie „Słoneczko” w Kielcach,         w „ Galerii Korona „,  w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, a także w Kieleckim Centrum Kultury w Kielcach. Prezentowała też swoje obrazy na kilku wystawach w Muzeum Historii Kielc.
Jej obrazy były nominowane do konkursów: „Scyzoryki 2014”,  „Scyzoryki 2015”, „ Scyzoryki 2016 „ oraz „ Scyzoryki 2017 „ pod auspicjami kieleckiego „Echa Dnia”.
W 2015 roku obraz  pod tytułem „Panorama Kielc „ zajął pierwsze miejsce zdobywając pierwszą nagrodę i otrzymując statuetkę „Scyzoryk  Sztuki Plastyczne 2015”.
W listopadzie 2015  w Galerii Art Style odbył się konkurs, w którym obraz Anny Marii Modrzejewskiej pod tytułem „Jesienny koncert „ otrzymał II nagrodę.
W sierpniu 2016 roku w konkursie organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Morawickiej wyłaniający nowy nurt artystyczny – ‚wierszobraz’ obraz Anny Marii Modrzejewskiej pt. „Jutrzenka” do wiersza Marii Ireny Piotrowicz pod tym samym tytułem, zdobył III miejsce.
Brała także udział w Charytatywnym Turnieju szachowym dla dzieci i dla dorosłych, gdzie wystawiła swoją pracę na aukcji pt. „ Rozgrywka szachowa”.
W marcu 2015 roku w Galerii Art-Styl odbył się  wernisaż wystawy malarstwa  Anny Marii Modrzejewskiej pod tytułem: „Zabawa kolorami „.
W kwietniu 2015 r w Osiedlowym Klubie „ Miniatura” odbył się wernisaż realizowany wspólnie z Marianną Włóka pod tytułem „ Dwa spojrzenia” .
Przebywając od kilku lat wśród  poetów i pisarzy z Towarzystwa Przyjaciół  Sztuk Pięknych sama zaczęła pisać wiersze.
W listopadzie 2017 roku w konkursie organizowanym przez  Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana ” za wiersz pod tytułem „ Jesień w Ameryce”  zdobyła I miejsce  ex aequo z Danielą Kowalską należącą do „Bocianiego Gniazda „.

Wystawy zbiorowe:

 1. Wystawa zbiorowa w „ Galerii Korona”organizowana przez „ Festiwal Scyzoryki 2014” pod auspicjami kieleckiego „Echa Dnia”.

 

 1. Wystawa zbiorowa –  Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi  czerwiec 2014 r.

 

 1. Wystawa zbiorowa w Osiedlowym Klubie Kultury Miniatura pt. „Marcowy goździk” marzec 2015 r.
 2. Wystawa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Muzeum Historii Kielc kwiecień/maj 2015 r.
 3. Wystawa zbiorowa w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach organizowana przez „ Festiwal Scyzoryki 2015 ”  pod auspicjami kieleckiego „Echa Dnia”.

 

 1. Wystawa w Galerii Art – Style w Domu Kultury Zameczek w Kielcach 2015 rok.
 2. Wystawa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Muzeum Historii Kielc kwiecień/maj 2016 r.
 3. Wystawa zbiorowa w Kieleckim Centrum Kultury w Kielcach organizowana przez „ Festiwal Scyzoryki 2016” pod auspicjami kieleckiego „Echa Dnia”.
 4. Zbiorowa wystawa pokonkursowa w Galerii Art – Style w Domu Kultury Zameczek w Kielcach styczeń/luty 2017 rok.
 5. Wystawa zbiorowa w Domu Kultury „Słoneczko” luty/ marzec 2017 r. zorganizowana  przez Grupę Literacką Bocianie Gniazdo po I Regionalnym Konkursie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Morawickiej  ”Namaluj mój wiersz”
 6. Wystawa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Muzeum Historii Kielc kwiecień/maj 2017 r.
 7. Wystawa zbiorowa w Kieleckim Centrum Kultury w Kielcach organizowana przez „ Festiwal Scyzoryki 2017” pod auspicjami kieleckiego „Echa Dnia”.

 

Wernisaże i wystawy indywidualne:

 

 1. Wernisaż wystawy w Galerii Art-Style malarstwa  Anny Marii Modrzejewskiej pod tytułem: „Zabawa kolorami ” od 6 marca  2015 r.
 2. Wernisaż wystawy pod tytułem „ Dwa spojrzenia „  wspólnie z jej mamą Marianną Włóka w Klubie „Miniatura” Wernisaż 10 kwietnia i wystawa kwiecień/maj  2015 r.

 

Imprezy charytatywne:

 

 1. Charytatywny Turniej szachowym dla dzieci i dla dorosłych „ Korona” gdzie wystawiła tam na aukcji swoją prace pt. rozgrywka szachowa Luty 2015 r.

 

Nagrody i wyróżnienia:

 

 1. „Panorama Kielc” – I miejsce , oraz „Statuetka Scyzoryk  Sztuki Plastyczne 2015”.
 2. „Jesienny koncert” – II miejsce, Galeria Art Style – listopad 2015
 3. „ Jutrzenka” – III miejsce w I Regionalnym Konkursie Ziemi Morawickiej pt: „Namaluj mój obraz „  sierpień 2016 r.
 4. Wyróżnienie wystawą – obraz pt: ” Ziemia matką stworzenia”  – grudzień  2016
 5. Dyplom uznania za uczestnictwo w I Regionalnym Konkursie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Morawickiej.

 

 

Publikacje:

 

 1. Prezentacja obrazu „W objęciach ojca” w książce pod tytułem: „ Dobrze, że jesteś” pod redakcją Zdzisława Antolskiego i Wandy Śliwińskiej. Wydawca: U Poety, Kielce

ISBN: 978-83-89027-94-8

 1. Morawickie zeszyty literackie nr 8 „ Bocianie gniazdo „ 2017 r.

 

Wiadomości, artykuły i zdjęcia :

 

 1. „ Echo dnia „ 6.IV.2017 r. artykuł pt: „ Malarze tworzą obrazy z potrzeby swoich serc „.
 2. „ Echo dnia „ 17.X.2017 r. artykuł pt: „ W kieleckim klubie Słoneczko można zobaczyć

kilkadziesiąt obrazów z trzech plenerów”.

 

Przypisy:

 

 1. http://www.arte.fm/AnnaMaria-Modrzejewska-3187
 2. https://www.youtube.com/watch?v=u7yx6Ib66WE
 3. http://www.touchofart.eu/Anna-Maria-Modrzejewska/
 4. http://www.touchofart.eu/galeria/Anna-Maria-Modrzejewska/
 5. http://annamariamodrzejewska.blogspot.com/2015_03_01_archive.html
 6. http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/festiwal-scyzoryki/2014/art/8189143,anna-maria-modrzejewska,id,t.html
 7. http://kieleckieartangel.ning.com/profile/AnnaMariaModrzejewska
 8. http://www.wici.info/Kalendarz,wystawa_malarstwa_marianny_wloki_i_anny_marii_modrzejewskiej,28240.html
 9. http://heyevent.com/event/xtgbu2kr3fpm4a/wernisaz-dwa-spojrzenia-marianna-woka-anna-maria-modrzejewska
 10. http://allevents.in/kielce/wernisa%C5%BB-dwa-spojrzenia-marianna-w%C5%82%C3%B3ka-anna-maria-modrzejewska/333483953528480
 11. https://www.google.pl/search?q=anna+maria+modrzejewska&newwindow=1&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjOsJa9lbrQAhWH1ywKHfyWBHwQsAQIHA&biw=1366&bih=662
 12. http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/festiwal-scyzoryki/2015/art/8139770,poznalismy-laureatow-festiwalu-scyzoryki-2015-we-wszystkich-kategoriach-gratulujemy-wideo-zdjecia,id,t.html
 13. http://www.morawica.pl/asp/_pdf.asp?xtyp=14&submenu=210&xmenu=210&schemat=&prywatnosc=tak&menu=1&dzialy=1&typ=13&akcja=artykul&artykul=567&lang=de
 14. http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/powiat-kielecki/a/namaluj-moj-wiersz-pierwszy-konkurs-wylaniajacy-wierszobraz-rozstrzygniety,10574014/

Wideo

Namaluj mój wiersz

https://www.youtube.com/watch?v=1T78glhIcJw